English-VersionWersja-polskaChile-VersionRussianDeutsch

Firma posiada ISO 9001:2008 

 

BIZNES DLA ŚRODOWISKA

We wrześniu 2014 r. odbędzie się posiedzenie jury europejskiego i zostaną wyłonienieni zwycięzcy konkursu. Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi podczas Europejskiego Forum Ekoinnowacji, które będzie miało miejsce w listopadzie 2014 roku.

„Biznes dla Środowiska” to prestiżowe europejskie wydarzenie, które zostało zapoczątkowane już w 1987 r. przez Komisję Europejską. Nagrody przyznawane są co dwa lata podmiotom gospodarczym, które poprzez swoje działania i produkty znacząco pomagają osiągnąć rozwój gospodarczy i społeczny nie szkodząc przy tym środowisku. Taka polityka pozawala uzyskać im przewagę konkurencyjną – Udział w konkursie to niepowtarzalna możliwość wykorzystania działań proekologicznych firmy i uczynienia z nich jednego z głównych atutów na rynku unijnym. To także korzyści związane z pozyskaniem nowych międzynarodowych partnerów biznesowych, zwiększenie rozpoznawalności firmy i zaufania do marki, możliwość wejścia na nowe rynki. Co więcej, firmy, które wdrażają ekologiczne rozwiązania stają się wzorem dla całej branży, przyczyniając się do wypracowania nowego standardu – mówił Rafał Serafin, Prezes Fundacji Partnerstwo dla Środowiska.Każdą edycję rozpoczynają eliminacje krajowe, które są organizowane przez państwa członkowskie i kandydujące. W Polsce taką funkcję objęła Fundacja Partnerstwa dla Środowiska współpracująca z PKPP Lewiatan. Jak informują na oficjalnej stronie, firmy mogą składać swoje zgłoszenia do 21 października br. Miesiąc później bo 22 listopada nastąpi ogłoszenie zwycięzców eliminacji krajowych. Głównym kryterium oceny nadesłanych formularzy jest wkład firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez powstrzymanie utraty bioróżnorodności, a także zachowanie naturalnych ekosystemów. Zgłoszenie należy nadsyłać w raz z załącznikami zawierającymi kopie dokumentów m.in. certyfikatów, dyplomów potwierdzających przyjazna działania firmy na rzecz środowiska. Komisja Europejska faworytów europejskich przedstawi w listopadzie 2014 r. podczas Europejskiego Forum Ekoinnowacji.

Nagrody wręczane są w pięciu kategoriach. Pierwsza to zarządzanie, w której oceniana jest wizja strategiczna i system zarządzania firmy uwzględniający społeczną odpowiedzialność biznesu. Druga to Produkt, firmy prezentują tutaj swoją innowacyjną ofertę, która wpływa na zrównoważony rozwój. Kolejna grupa to Proces, tutaj najważniejsze są zaprojektowane i stosowane technologie produkcyjne nie szkodzące środowisku. Kolejna to Współpraca międzynarodowa stworzona dla podmiotów prężnie nawiązujących kontakty z organizacjami z różnych branż. Ważne, aby minimum jeden podmiot, z którym utrzymujemy stosunki biznesowe wywodził się z krajów rozwijających lub starających się o członkostwo w UE. I ostatnia  już kategoria to Biznes i Bioróżnorodność jest ona wyjątkowa. Zwycięzcą zostaje podmiot wyłoniony z czterech powyższych grup. W ocenie kładzie się nacisk na trzy elementy powstrzymanie utraty bioróżnorodności, zachowanie naturalnych ekosystemów i zrównoważony rozwój.

Źródło: euro-eko-nagrody.pl, EnergiaMAX
Autor: Magdalena Pachura

Więcej o Europejskich Nagrodach Biznes dla Środowiska: http://www.euro-eko-nagrody.pl

Więcej o European Business Awards for the Environment na: http://ec.europa.eu/environment/awards/index.html

OSTATNIE REALIZACJE

NOMINACJA 2014

Dustergent przeciwpyleniowy celluguard® został jedynym, polskim nominowanym w kategorii produkt do Europejskiej Nagrody Biznes dla Środowiska 2014. więcej >>>

 

ISO 9001:2008

Mamy zaszczyt poinformować, że nasza firma posiada Certyfikat Jakości ISO 9001:2008 przyznany przez United Registrar of Systems.


 

NASI KLIENCI

Copyright © AGATA - celluguard® to pewna i skuteczna ochrona przed pyleniem 1986 - 2017

Made by AGATA