English-VersionWersja-polskaChile-VersionRussianDeutsch

Firma posiada ISO 9001:2008 

 

Rumunia: Pęknięty zbiornik szlamów w Baia Mare, 2000 r.

W nocy z 30 na 31 stycznia 2000 r. w kopalni złota niedaleko Baia Mare w Rumunii pękły wały zbiornika, w którym utrzymywano skażony cyjankiem szlam. Ok. 100 tys. m³ trującego szlamu rozlało się po okolicy. Skażeniu uległ ogromny obszar, a trucizna przedostała się do rzeki Somes, a następnie do Tiszy i Dunaju. Skażenie zabiło duże ilości ryb w Rumunii, na Węgrzech i w Serbii.

 

Węgry: Przerwany zbiornik i wyciek czerwonego szlamu w Ajce, 2010 r.

W pobliżu miasta Ajka na Węgrzech w wyniku wypadku w hucie aluminium, po pęknięciu tamy zbiornika z chemikaliami doszło do uwolnienia około 700 000 m³ czerwonego szlamu, składającego się w większości z odpadów poprodukcyjnych zawierających głównie tlenki żelaza i żrący wodorotlenek sodu, zalewając miejscowości Kolontar, Devecser i Somlovasarhely, zanieczyszczając rzekę Marcal oraz wylewając się na tory kolejowe.

 

Kanada: Katastrofa składowiska w Mount Polley

Przez rozszczelniony wał zbiornika osadowego kopalni złota i miedzi Mount Polley w Kanadzie od poniedziałku wyciekły do okolicznych jezior, rzek i zatok miliardy litrów trucizn

 

Kanada: Wyciek zbiornika osadowego w kopalni

4 sierpnia 2014 roku w kopalni miedzi i złota Mount Polley w katastrofalnym wycieku ze zbiorników osadowych wydostało się 10 mld litrów wody zmieszanej z 4,5 mln m sześc. zanieczyszczonego metalami piasku, które zatruły okoliczne jeziora, rzeki i zatoki w regionie Cariboo.

 

OSTATNIE REALIZACJE

NOMINACJA 2014

Dustergent przeciwpyleniowy celluguard® został jedynym, polskim nominowanym w kategorii produkt do Europejskiej Nagrody Biznes dla Środowiska 2014. więcej >>>

 

ISO 9001:2008

Mamy zaszczyt poinformować, że nasza firma posiada Certyfikat Jakości ISO 9001:2008 przyznany przez United Registrar of Systems.


 

NASI KLIENCI

Copyright © AGATA - celluguard® to pewna i skuteczna ochrona przed pyleniem 1986 - 2017

Made by AGATA