English-VersionWersja-polskaChile-VersionRussianDeutsch

Firma posiada ISO 9001:2008 

 

Artykuły o nadmiernym pyleniu

Różnice w metodach zabezpieczania zbiorników pyłów i szlamów przed wtórnym pyleniem.

Różnice w metodach zabezpieczania zbiorników pyłów i szlamów przed wtórnym pyleniem. Zestawienie danych w przejrzystej tabeli.

Czytaj więcej: Różnice w metodach zabezpieczania zbiorników pyłów i szlamów przed wtórnym pyleniem.

Nie daj sie udusić! - Sprawdź co możesz zrobić?

Jakość powietrza w Polsce pogarsza się z roku na rok. Polska stała się stolicą zanieczyszczonego powietrza w Europie. Liczba miejscowości, w których stężenie toksycznych substancji osiąga stan alarmujący wciąż rośnie.

Czytaj więcej: Nie daj sie udusić! - Sprawdź co możesz zrobić?

Jak walczyć z pyłem? - Metody ograniczania zapylenia

Pył – zjawisko powszechnie występujące w zakładach produkcji kruszyw, dostrzegalne gołym okiem, ale tak naprawdę wiedza na temat unosu, propagacji i jego szkodliwości, jest dość ograniczona. Znane są metody redukcji zapylenia, ale czy wykorzystujemy je właściwie? Czy prawidłowo oceniamy ich skuteczność? Od czego zależy szkodliwość pyłu, jaka jest dynamika zmian stężenia pyłu w czasie i w przestrzeni? Artykuł jest próbą odpowiedzi na tego typu pytania i jednocześnie wskazuje, że w temacie pyłu jest jeszcze dużo do zrobienia.

Czytaj więcej: Jak walczyć z pyłem? - Metody ograniczania zapylenia

Przerwane zbiorniki pylących osadów

Wyciek toksycznych substancji z przerwanego zbiornika z odpadami w zakładach aluminiowych w Ajkai na Węgrzech w 2010 r. jest już drugą w tej dekadzie katastrofą tego typu, która poważnie zagraża Dunajowi. Takich tykających bomb zegarowych jest w tym regionie Europy więcej, alarmuje organizacja ekologiczna WWF.

Czytaj więcej: Przerwane zbiorniki pylących osadów

OSTATNIE REALIZACJE

NOMINACJA 2014

Dustergent przeciwpyleniowy celluguard® został jedynym, polskim nominowanym w kategorii produkt do Europejskiej Nagrody Biznes dla Środowiska 2014. więcej >>>

 

ISO 9001:2008

Mamy zaszczyt poinformować, że nasza firma posiada Certyfikat Jakości ISO 9001:2008 przyznany przez United Registrar of Systems.


 

NASI KLIENCI

Copyright © AGATA - celluguard® to pewna i skuteczna ochrona przed pyleniem 1986 - 2017

Made by AGATA